12.8 C
Скопје

Tag : кандидира

Вести Свет

Синот на Гадафи сака да се кандидира за претседател на Либија

Слободен печат
Синот на поранешниот претседател на Либија, Моамер Гадафи, Саид ал-Ислам Гадафи, планира да се врати во јавниот живот и да се кандидира за претседател. Саиф...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Мицкоски: Идниот премиер да не се кандидира и за пратеник

Мартин Богатиноски
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во пресрет на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април следната година предложи кандидатот за иден премиер да не...