Tag : кан

Магазин Филм и ТВ

БРЕД, ЛЕО И МАРГО БЛЕСНАА: Канска премиера на „Беше еднаш во Холивуд“ (ФОТО)

Слободен печат
Пред точно 25 години Тарантино исто така промовираше свој филм на Канскиот фестивал и тоа „Евтини приказни“....
Еспресо Шоу биз

Наградата за животно дело во Кан за Ален Делон

МИА Агенција
Легендарниот францускиот актер Ален Делон (83) синоќа ја прими наградата за животно дело на Меѓународниот филмски фестивал во Кан. Почесната Златна палма (Палм д`Ор), Делон...
Еспресо Шоу биз

ШОУ НА БАНДЕРАС: Еве што направи холивудскиот актер на црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Слободен печат
Холивудскиот актер Антонио Бандерас приреди вистонско шоу на црвениот тепих на Канскиот фестивал. Популарниот актер им позираше на фотографите во Кан во неколку разлини улоги...
Еспресо Шоу биз

Прекрасната МАМА и нејзиното МЕДЕНО СИНЧЕ си играат на плажа во Кан: ЕВА ЛОНГОРИЈА со малиот Сантјаго (ФОТО)

Слободен печат
Актерката заблеска на првата вечера на познатиот кански фестивал, но потоа го искористи слободното време за да ужива со своето синче! Американската актерка Ева Лонгорија...
Еспресо Шоу биз

ЕВА ХЕРЦИГОВА (46) гордо ги покажа ГОЛИТЕ ГРАДИ: Вака изгледа жена задоволна од својот изглед (ФОТО)

Слободен печат
Изгледа дека Кан кај славните, буди некое специјално расположение… Супермоделот Ева Херцигова (46) се појави на свечената вечера по повод филмскиот фестивал во Кан и...
Еспресо Шоу биз

ПОПУЛАРНАТА СУЛТАНКА во Кан го „прошета“ совршениот задник на црвениот тепих (ФОТО)

Слободен печат
Минатата година на истиот настан се појави со несекојдневен фустан со висок шлиц и длабоко деколте....