Tag : кајзериспор

Спорт Фудбал

Кајзери го промовира Даниел Аврамовски

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Даниел Аврамовски од денеска и официјално е нов фудбалер на Кајзериспор. Довчерашниот фудбалер на Вардар пред извесно време потпиша трогодишен договор, а денеска...
Спорт Фудбал

Најдобриот стрелец во македонската лига со трансфер во Турција

Слободен печат
Даниел Аврамовски кој досега ги бранеше боите на Вардар, од следната натпреварувачка сезона ќе игра за Кајзериспор. Минатата сезона беше најдобар стрелец во Првата македонска...