9 C
Скопје

Tag : јута џез

Кошарка Спорт

Џордан конечно ја откри тајната зашто во финалето играше со висока температура

Слободен печат
Џордан тогаш во последните моменти од натпреварот го погоди шутот за три поени и му донесе триумф на неговиот Чикаго Булс за предност од 3-2...
Кошарка Спорт

Се пензионираше стрелецот на најсмешниот кош во историјата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тревор Букер (32) на социјалните мрежи ја информираше јавноста дека и официјално објави крај на професионалното играње на кошарка. Во својата кариера беше дел од...
Кошарка Спорт

Проблеми во Јута, Мичел не сака да го види Гобер

Слободен печат
Гобер на 11. март беше позитивен на ковид-19 и во истиот момент челниците на НБА лигата го прекинаа шампионатот. Неколку дена подоцна Јута објави дека...
Кошарка Спорт

Првите заразени во НБА, Гобер и Мичел го победија коронавирусот

Слободен печат
Рудо Гобер беше првиот кошаркар во НБА лигата кој беше позитивен на ковид-19 вирусот, а се најде на удар на јавноста недоличното однесување и исмевањето...
Кошарка Спорт

Дете доби автограм од Гобер и сега има коронавирус!

Слободен печат
Руди Гобер се шегуваше за коронавирусот, па „го стигна кармата“ и се зарази од Ковид-19, но неговата несериозност не заврши таму. Центарот на Јута Џез...
Кошарка Спорт

Гобер невнимателен, и негов соиграч позитивен на коронавирус!

Слободен печат
Нова НБА кошаркарска суперѕвезда е заразен од коронавирусот. После Руди Гобер, и кај неговиот соиграч Донован Мичел е откриено дека е позитивен на коронавирус. Оваа...
Кошарка Спорт

Богдановиќ со звукот на сирената и донесе триумф на Јута (ВИДЕО)

Слободен печат
Бојан Богдановиќ иако натпреварот го заврши со само осум постигнати поени, токму тој е херојот на Јута џез во триумфот од 113:114 против Хјустон.  Богдановиќ...
Кошарка Спорт

НБА: Јокиќ со страшен „трипл-дабл“ против Јута Џез! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер ја совладаа Јута со 98:95, а уште една блескава партија во НБА лигата имаше Никола Јокиќ. Српскиот центар повторно беше незапирлив за...
Кошарка Спорт

„Џезерите“ свират по нотите на Богдановиќ, Јокиќ подобар од Ленард (ВИДЕО)

Слободен печат
Никола Јокиќ беше најзаслужен за победата на Денвер од 114:104 во дербито на вечерта во НБА над Лос Анџелес клиперс. Центаротна Денвер натпреварот го заврши...
Кошарка Спорт

НБА: Јанг ги запре Нагетси, осми триумф за Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат
Нагетси се поразени после четири триумфи по ред, а дуелот во „Пепси Центар“ го одбележа одличниот Треј Јанг кој постигна 42 поени (шут за три,...