5 C
Скопје

Tag : јованка

Магазин Магазин слајдер Ретро

ФОТО: Софија Лорен го сакала Тито, тој ја сакал Јованка, а таа била љубоморна на актерката…

Слободен печат
Јосип Броз Тито за време на своето владеење угостил многу светски ѕвезди како Елизабет Тејлор, Софија Лорен, Ричард Бартон. Посебно внимание на тогашните медиуми привлекла...
Вести Ви Препорачуваме Регион

МИСТЕРИЈА СТАРА 40 ГОДИНИ: Кој го украл тестаментот на Тито?

Слободен печат
Доживотниот претседател на СФРЈ Јосип Броз Тито зад себе оставил некој вид политички тестамент во сеф кој требало да го отвори неговата сопруга Јованка, но...