• Јовањица

Брнабиќ: Долго и детално е планирано убиство на Вучиќ

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, изјави денес дека било планирано убиство на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и дека наводите за прислушкување на Вучиќ и аферата „Јовањица” се обиди за државен удар, јави допсиникот на МИА од Белград. -Тоа (убиството) беше планирано долго и детално. Во Министерството за внатрешни работи (МВР) се формираа паралелни структури …

Брнабиќ: Долго и детално е планирано убиство на Вучиќ Read More »