• Јеронимос

Мицотакис и Јеронимос телефонски разговарале за начинот на прослава на Божиќ во Грција

За начинот на кој оваа година ќе се слави Божиќ во Грција, телефонски разговарале грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и поглаварот на грчката православна црква, архиепископот Јеронимос, јави дописничката на МИА од Атина. Од кабинетот на Мицотакис соопштуваат дека за време на разговорот станало збор „за текот на пандемијата во земјата и за начинот на кој …

Мицотакис и Јеронимос телефонски разговарале за начинот на прослава на Божиќ во Грција Read More »