Откриено е што им кажал Ериксен на лекарите кои го вратија во живот

Данскиот репрезентативец колабираше во 43 минута на натпреварот против Финска изминатата сабота, а лекарите 20-тина минути се бореа да му го спасат животот. Откако успеаја да го реанимираат на теренот на „Паркен“ стадионот, Ериксен итно е префрлен во болница поради понатамошно лекување, и од таму објави фотографија за да покаже дека неговата здравствена состојба се …

Откриено е што им кажал Ериксен на лекарите кои го вратија во живот Read More »