24.8 C
Скопје

Tag : јасин буну

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Голманот Буну ѝ донесе важен бод на Севиља!

Слободен печат
Вечерва во рамките од 28 коло во најсилното шпанско првенство ремизираа екипите на Ваљадолид и Севиља со резултат 1:1. После првото полувреме водеше домаќинот со...