Tag : јаглерод моноксидф

Спорт Фудбал

Откриено што му се случило на Сала при падот на авионот

Слободен печат
Трагично настраданиот аргентински фудбалер, Емилијано Сала и неговиот пилот биле изложени на опасно високо ниво на јаглерод моноксид во кабината на авионот кој подоцна се...