Tag : јаболкобер

Вести Македонија

Почнува бербата на јаболката во Преспанско

Слободен печат
 Во Ресен викендов се одржува традиционалната манифестација „Преспански јаболкобер 2020″. Официјално манифестацијата ќе ја отвори министерот за локална самоуправа Горан Милевски. Со манифестацијата, како што...
Вести Економија

Почнува „Преспански јаболкобер 2020″

Слободен печат
 Во Ресен денеска ќе почне 20-тата традиционална дводневна манифестација „Преспански  јаболкобер 2020″ . Манифестацијата, информираат од Општина Ресен, е поврзана со празнувањето на Православниот христијански...
MacedonianAlbanian