ВИДЕО | „Одмаздата се служи ладна“: Ја нарекол „кит“ и ѝ го скршил срцето, за една година сменила четири конфекциски броја

Девојчето по име Изобел Мори од Стафордшир имала најмногу килограми во јануари 2020 година. Во март 2020 година, 18-годишната девојка повремено држела диета и оттогаш сменила дури четири конфекциски броеви, пренесува „Daily Mail“. Таа тврди дека оваа губењето на вишокот килограми „ѝ го сменил животот“. Си ја вратила својата самодоверба и за првпат по долго …

ВИДЕО | „Одмаздата се служи ладна“: Ја нарекол „кит“ и ѝ го скршил срцето, за една година сменила четири конфекциски броја Read More »