• итф фјучерс

Ѓорческа остана без титула во игра на двојки на фјучерсот во Севиља

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа по поразот во полуфиналето во поединечна конкуренција, денеска загуби и во финалето во двојки на фјучерсот во Севиља, Шпанија. Лина Ѓорческа и нејзината дубл партнерка Тена Лукас од Хрватска во финалето загубија од шведско-кореанката двојка Хенеман-Ку во два сетаи тоа со 7:5, 6:1. Претходно, во текот на денот, најдобрата македонска …

Ѓорческа остана без титула во игра на двојки на фјучерсот во Севиља Read More »