Tag : италијанска репрезентација

Спорт Фудбал

Удар за Италија: Селекторот Манчини позитивен на ковид-19!

Слободен печат
Селекторот на италијанската репрезентација Роберто Манчини е позитивен на коронавирус, информираат од тамошната фудбалска федерација. За него се вели дека е во изолација во својата...
Спорт Фудбал

Италијанската Серија А ќе ги отвори стадионите на 3 октомври?

Слободен печат
Првите луѓе во италијанската фудбалска федерација и Серија А според „Ил Кориере дело Спорт“ размислуваат да ги отворат стадионите од третото коло во натпреварувачката сезона...
Спорт Фудбал

Тотенхем за 50 милиони фунти купува италијански репрезентативец!?

Слободен печат
Тотенхем е подготвен да испрати понуда за играчот за врска од редовите на Рома, Николо Заниоло. Според „Дејли Експрес“, премиерлигашот ќе се обиде да го...
MacedonianAlbanian