4 C
Скопје

Tag : Италија. Етна

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО I Нова ерупција на вулканот Етна: Спектакл каков што не паметиме со децении

Слободен печат
Вулканот Етна повторно еруптира. Неговата активност почна во минатата недела, а вулканот со денови облаци од чад и пепел. Водоскокот што вчера го исфрлуваше Етна...