Tag : искази

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Мицкоски мавташе со искази за „Рекет“

Мими Шушлеска Петкова
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната партиска прес-конференција откри дека до нив свиркач доставил искази за случајот „Рекет“, напоменувајќи дека во нив го нема...
Вести Македонија

„Рекет” – епизоди со специјално-обвинителски искази и партиски обвинувања

МИА Агенција
Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет” вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното јавното обвинителство (СЈО) кој сведочеше...