Tag : ирански дипломати

Вести Свет

САД ја поздрави одлуката на Албанија да протера ирански дипломати

Слободен печат
Портпаролката на американскиот Стејт департмент, Морган Ортагус, ја поздрави и ја пофали одлуката на албанската Влада да протера двајца ирански дипломати од земјата. Во статус...
Вести Регион

Албанија протера двајца ирански дипломати

Слободен печат
Албанија прогласи двајца ирански дипломати за непожелни во земјата. Според пишувањата на албанските медиуми, министерот за внатрешни работи изјавил дека двајцата дипломати „делувале спротивно на...