интернет Archives - Page 2 of 7 - Слободен печат

Tag : интернет

Забава Магазин

КРЕАТИВНО ДАВАЊЕ ОТКАЗ – Стана хит на интернет поради начинот на кој даде отказ (ВИДЕО)

Слободен печат
Сега веќе поранешниот работник на „Starbucks“ стана вистинска вирална ѕвезда откако на интернет се прошири снимката од неговото необично давање на отказ. Имено, Анести Данелис...
Забава Магазин

На интернет се шири предизвик кој наводно можат да го изведат само жени, можете ли вие? (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи започна да се шири необичен предизвик кој наводно можат да го изведат само жените. Истиот е многу едноставен, а се што ви...
Вести Планета

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ТВИТЕР: Профилите на корисниците кои не биле активни во последните шест месеци ќе бидат избришани!

Слободен печат
Социјалната мрежа Твитер во следниот период ќе започне голема акција за бришење на профили кои се не се активни во последните шест месеци. Освен неактивните,...
Вести Планета

Протекоа податоци за 1,2 милијарди корисници на Интернет

Слободен печат
Личните податоци на 1,2 милијарда корисници на Интернет се нашле незаштитени на еден сервер до кој можел да пристапи било кој со доволно точна веб...
Вести Планета

БИЗАРНА ТЕРАПИЈА: Детската зависност од мобилни телефони ја надминуваат со кокошки!

Слободен печат
Локалните власти во индонезискиот град Бандунг на западниот дел на островот Јава, сметаат дека природата може да им помогне на децата да се ослободат од...
Вести Планета

САД го блокираше имотот на иранскиот министер за комуникации кој е под американска јурисдикција

Слободен печат
САД воведоа санкции против иранскиот министер за комуникации Мохамед Џавад Азари-Јахроми, поради неговата улога во „широката Интернет цензура” во врска со петдневната блокада на пристапот...
Вести Планета

Трамп: Иран го згасна Интернетот за светот да не слушне за тамошните насилства

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до Интернет, со цел Иранците да не можат...
Здравје Магазин Технологија

Претераното купување преку интернет е ментално нарушување, тврдат експертите

Слободен печат
Иако зависноста од купување е одамна призната, таа денес има прилично поинакво значење и обем. Сега, ваквата зависност погодува едно од дваесет лица, пишува „Дејли...
Вести Македонија

Македонски државјанин во име на ИСИС подготвувал терористички напад во Германија

Германската полиција уапсила три лица, двајца со турско и еден со македонско потекло, под сомнение дека во име на ИСИС подготвувале терористички напад со бомба...
Спорт Фудбал

Левандовски: Младите комуницираат само преку интернет

МИА Агенција
Полскиот фудбалер Роберт Левандовски, причината за слабите резултати на Баерн Минхен ја гледа во немањето повеќе лидери во тимот кои ќе преземат одговорност. – Јас...