20.8 C
Скопје

Tag : Инфективна

Вести Македонија

На инфективните оддели во изминатото деноноќие нема нови хоспитализирани

Слободен печат
Вкупно 126 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје и во болниците во другите градови. Има околу 500 празни...
Вести Македонија Слајдер

Денеска е регистриран 1 нов случај на коронавирус, 3 лица се починати

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.375 тестирања, а регистриран е 1 нов случај...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 75 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 75 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија Слајдер

6 починати лица и 43 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.007 тестирања, а регистрирани се 43 нови случаи...
Вести Македонија Слајдер

18 починати лица и 50 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа

Слободен печат
Во последните 24 часа се направени 2.955 тестирања, а регистрирани се 50 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 27, Куманово – 5, Прилеп –...
Вести Македонија

Вкупно хоспитализирани 298 ковид-пациенти, има околу 570 празни болнички кревети

Слободен печат
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е 298 и има...
Вести Македонија

Во Македонија на инфективните одделенија вкупно се лекуваат 318 пациенти

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекува вкупно 181 пациент позитивен и суспектен на корона вирусот....
Вести Македонија Слајдер

15 починати лица и 46 нови случаи на коронавирус

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.487 тестирања, а регистрирани се 46 нови случаи...
Вести Македонија Слајдер

Денеска се регистрирани 83 нови случаи на коронавирус, 2 лица починаа

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.704 тестирања, а регистрирани се 83 нови случаи...
Вести Македонија Слајдер

Денеска се регистрирани 27 нови случаи на коронавирус, 19 лица починаа

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.314 тестирања, а регистрирани се 27 нови случаи...