6 C
Скопје

Tag : ињаки вилијамс

Спорт Фудбал

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат
Шпанскиот фудбалски клуб објави дека шест членови на екипата се позитивни на коронавирус. – Тестовите открија шест позитивни случаи помеѓу членовите на нашиот клуб и...
Спорт Фудбал

Мбапе на врвот, кои се најбрзите 10 фудбалери на планетата?

Слободен печат
Францускиот весник „Ле Фигаро“ направи листа на најбрзи фудбалери во светот, а на првото место е напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе. Членот на париските „светци“...
Спорт Фудбал

Ова е верност, потпиша нов договор на девет години

Слободен печат
Фудбалерот на Атлетик Билбао, Инаки Вилијамс покажа на дело што е верност кон својот клуб. Младиот 25-годишен фудбалер кој ова лето беше мета и на...
Спорт Фудбал

Солскјер има неколку опции, кој ќе дојде на „Олд Трафорд“?

Слободен печат
Менаџерот на Јунајтед, Оле Гунар Солскјер има три опции до крајот на преодниот рок, првата е хрватскиот интернационалец Марио Манџукиќ. Тимот од „Олд Трафорд“ се...