Tag : илинде

Вести Македонија Слајдер

Заев: Илинден е голем светилник што го покажува правецот кон сигурната иднина

Слободен печат
Денеска 2 Август – Денот на Републиката, оддаваме почит кон нашето херојско минато, нагласува претседателот на СДСМ Зоран Заев во честитката упатена до сите граѓани...