1 C
Скопје

Tag : илија несторовски

Спорт Фудбал

Ристовски ќе игра, Елмас неизвесен за мечот со Австрија

Слободен печат
Дуелот ќе се игра утре (понеделник, 10 јуни) од 20.45, немавме среќа против Полска, но Австрија е шансата за момците на Ангеловски да се вратат...
Спорт Фудбал

Новиот калчолигаш го „мерка“ Несторовски

Слободен печат
Илија Несторовски моментно се подготвува со македонската репрезентација за новите настапи во квалификациите за ЕП 2020 во Скопје против Полска и Австрија. Несторовски со Палермо...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Пресврт во Италија, Несторовски и Трајковски остануваат во Серија Б

Слободен печат
Илија Несторовски и Александар Трајковски доколку останат во Палермо и наредната година, повторно ќе настапуваат во  Серија Б. Италијанската фудбалска федерација пред две недели, административно...
Спорт Фудбал

Црвена звезда повторно во обид да го ангажира Несторовски

Слободен печат
По исфрлањето на Палермо во третата лига во Италија, македонскиот репрезентативец е еден од најбараните фудбалери на тимот од Сицилија. По неколку италијански прволигаши кои...
Спорт Фудбал

И Трајковски во Серија А, алтернатива за Иличиќ

Зоран Спасоски
После казната која ја доби Палермо од италијанската федерација, тоа воедно значеше и повторно активирање на понудите од калчолигашите за нашите двајца интернационалци Трајковски и...
Спорт Фудбал

Разочараниот Несторовски бара правда за Палермо

Слободен печат
Срѓан Ивановиќ Екипата на Палермо за која настапуваат македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски, поради финансиски малверзации е преселна во Серија Ц, трета по...
Спорт Фудбал

Многу тимови во битка: Серија А судена за Несторовски!?

Слободен печат
Претходно беше објавено дека Палермо е исфрлен во Серија Ц, по што веќе започнаа и низата шпекулации околу заминувања на играчи, а меѓу нив се...
Спорт Фудбал

Несторовски и Трајковски исфрлени во Трета лига

Слободен печат
Екипата на Палермо, наместо во баражот за пласман во Серија А, сезоната ќе ја заврши како последнопласиран тим во Серија Б и во следната сезона...
Спорт Фудбал

Несторовски неизвесен за јунските квалификации

Слободен печат
Илија Несторовски му зададе главоболки на селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игот Ангеловски, откако поради повреда, предвреме го напушти натпреварот на Палермо против Цитадела...
Спорт Фудбал

Несторовски: Не мрдам од Палермо

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски веќе трета сезона го носи дресот на Палермо, една сезона настапуваше во Серија А, а две е во Серија Б и...