8 C
Скопје

Tag : илија несторовски

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Пандев поразен на гостувањето кај Удинезе, Алиоски изнуди црвен картон од Пепе

Слободен печат
Екипата на Удинезе со минимални 1:0 ја совлада Џенова во рамките на осмото коло од Серија А. Едиствениот гол вреден три бода за тимот од...
Спорт Фудбал

ГОООЛЛЛ: Гранде Пандев

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија води со 0:1 против Грузија благодарение на капитенот Горан Пандев во 56. минута. Фудбалерите одиграа одлична акција во 56. минута, Елмас,...
Спорт Фудбал

Познат составот кој треба да не однесе на ЕП: Во тимот и Адеми, во нападот со Пандев и Несторовски

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски го одреди составот кој од 18. часот ќе истрча на „Динамо Арената“ во Тбилиси и кој против Грузија ќе се обиде да...
Спорт Фудбал

Несторовски: Гордо ќе ја претставуваме Македонија

Слободен печат
Еден од нашите напаѓачи во А репрезентацијата на Македонија, Илија Несторовски од италијански Удинезе, во пресрет на почетокот на подготовките за натпреварот Грузија – Македонија...
Спорт Фудбал

Четири меча по ред Несторовски ја „грее“ клупата на Удинезе!

Слободен печат
Во пресрет на историскиот натпревар на најдобрата македонска А репрезентација против Грузија на 12 ноември за пласман на ЕП, веќе еден месец Илија Несторовски нема...
Спорт Фудбал

Македонскиот репрезентативец Несторовски има понуда од Серија А

Слободен печат
Илија Несторовски кој ги брани боите на Удинезе, според италијанските медиуми има понуда од клуб кој исто така сезонава игра во најдоброто италијанско првенство. Екипата...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ибра со „ножички“ го освои Удине, Несторовски не доби шанса против Милан!

Слободен печат
Во денешниот прв натпревар од неделната програма во шестото коло на Серија А, Милан триумфираше со 1:2 против Удинезе. За составот од Удине иако беше...
Спорт Фудбал

„Волчицата“ ги растера „вештерките“ од Рим! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва на „Олимпискиот“ стадион во Рим екипата на Рома со убедлив резултат 5:2 триумфираше против екипата Беневенто во најсилната италијанска лига. „Вештерките“ први дојдоа во...
Спорт Фудбал

Стартниот состав на Македонија: Пандев и Несторовски во нападот!

Слободен печат
Вечерва од 20.45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје во полуфиналето од плеј-офот за пласман на ЕП силите ќе ги одмерат Македонија и...
Спорт Фудбал

Стартува Серија А, се тресе ли тронот на Јувентус?!

Слободен печат
Во Серија А во последните осум години доминира една екипа, Јувентус, но се чини дека во новата сезона сериозно е загрозена нивната доминација. „Старата дама“...