6.8 C
Скопје

Tag : илица

Вести Македонија

Шилегов: Промената на имињата на улиците е активен процес, прво треба да излезат во Службениот гласник потоа стапуваат во сила

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше на доделување на признанија за средните училишта на Град Скопје. На прашањето кога ќе се започне промената...