• Хулен Лопетеги

Неверојатниот пат до првиот трофеј за Лопетеги: Доби отказ пред СП 2018, беше тренер на Реал на 14 натпревари, а сега направи чудо со Севиља

Никој не беше посреќен по победата на Севиља од тренерот на шпанскиот тим Хулен Лопетеги кој по последнио свиреж на судијата, заплака. – Ова е многу посебно. Секогаш е посебно да се освои трофеј. Имавме три пенали во првите пет минути против нас во последните три натпревари, но екипата никогаш не се предава – изјави …

Неверојатниот пат до првиот трофеј за Лопетеги: Доби отказ пред СП 2018, беше тренер на Реал на 14 натпревари, а сега направи чудо со Севиља Read More »