• хрустијан мицкоски

Мицковски: ВМРО-ДПМНЕ нема да почитува едностран договор со Бугарија

„Се сомневам и загрижен сум дека премиерот во заминување е подготвен да потпише нов договор со Бугарија кој ќе значи асимилација и директен удар на идентитетот на македонскиот народ“, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешнaта посета на Прилеп. Тој рече дека информациите што ги добивале се „алармантни“. -Зоран Заев во заминување е подготвен …

Мицковски: ВМРО-ДПМНЕ нема да почитува едностран договор со Бугарија Read More »