Уапсен млад скопјанец, со пиштол се заканувал во обложувалница

 Дваесет и едногодишен скопјанец е приведен под сомнение дека сторил кривично дело „разбојништво” во спортска обложувалница на улица „Финска”. Скопјанецот е приведен вчера во 21:10 часот, а Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека станува збор за Н.Ј. Со наредба од Основниот кривичен суд Скопје извршен е претрес во неговиот дом, при што бил пронајден …

Уапсен млад скопјанец, со пиштол се заканувал во обложувалница Read More »