8 C
Скопје

Tag : хотел дивоградба

Вести Македонија Слајдер

Се руши хотел дивоградба на самиот брег на Охридското езеро (ВИДЕО)

Слободен печат
Општина Охрид спроведува акција за рушење на хотел дивоградба, кој се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, и истиот е во близина на бетонската...