• хокеар

Трагедија: Хокеар беше погоден со пак во главата, почина по три дена

Страшна трагедија се случи во Русија, капитенот на младиот тим на Динамо Санкт Петербург, 19-годишниот Тимур Фајзутидинов, почина како последица на повредата која ја здоби на хокеарски натпревар. Фајзутидинов за време на мечот со Локомотив Јарослав беше погоден со пак во главата. Лекарите три дена се бореа за неговиот живот, но за жал не успеаја …

Трагедија: Хокеар беше погоден со пак во главата, почина по три дена Read More »