13 C
Скопје

Tag : хидролошка станица

Вести Македонија

ТЕНДЕНЦИОЗНО ОШТЕТЕНИ инструментите за рано предупредување од поплави на Вардар! (ФОТО)

СП.
Непознати лица деновиве ја оштетиле хидролошката станица поставена на Вардар кај тетовското село Сараќино, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи. „Минатата недела, наша екипа ја...