Tag : хет трик

Спорт Фудбал

Хет-трик на Фелаини за седум минути! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот играч на Манчестер јунајтед и Евертон блесна во дресот на кинескиот клуб Шендонг Луненг. 32-годишниот Белгиец Маруан Фелаини беше најзаслужниот за триумфот на неговиот...
Спорт Фудбал

Гол шоу на Марсијал, прв хет трик од заминувањето на Ферги! (ВИДЕО)

Слободен печат
Моќно враќање на Манчестер јунајтед на терените оваа сезона во Премиер лигата, на „Олд Трафорд“ во рамките од 31 коло го совлада Шефилд јунајтед со...
Спорт Фудбал

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат
Заврши неделната програма во најсилното германско првенство со натпреварот на „Бентелер Арената“ каде што Борусија Дортмунд со 1:6 убедливо славеше над Падерборн. На овој меч...
Спорт Фудбал

Хет-трик на Несторовски во победата на Удинезе

Слободен печат
Во пријателски натпревар денеска калчолигашот Удинезе убедливо го совлада нисколигашот Кјарлинс Музане со конечен резултат 13:1. Македонскиот интернационалец Илија Несторовски запиша три голови (хет-трик), стрелаше...
Спорт Фудбал

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Одиграни се пет натпревари од 18. коло во најквалитетната германска фудбалска лига, најмногу голови имаше на дуелот во Аугсбург каде што Борусија Дортмунд триумфираше со...
Спорт Фудбал

СУПЕР МЕСИ: Хет-трик и две мајстории од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Барселона повторно се врати на врвот во најсилниот шпански шампионатот, откако вечерва на домашен терен на својот „Камп Ноу“ убедливо со 4:1 триумфираше над Селта...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Челзи го има „наследникот“ на Азар! (ВИДЕО)

Слободен печат
После заминувањето на Еден Азар (во Реал Мадрид), лондонските „сини“ за 60 милиони евра го ангажираше Кристијан Пулишиќ. Многумина сметаа дека Пулишиќ не вреди толку,...
Спорт Фудбал

Навивачите на Келн се чудат: Зошто Чурлинов не е во првиот тим?

Слободен печат
На стартот од деветтото коло во Бундеслигата во петокот Келн загуби на гостувањето кај Мајнц со резултат 3:1. И на овој меч во составот на...
Спорт Фудбал

Аргентина знае да победува и без Меси, Лаутаро го растури Мексико (ВИДЕО)

Слободен печат
Репрезентацијата на Аргентина покажа дека знае да победува и без својот најдобар фудбалер, Лионел Меси кој е суспендиран поради коментарите за време на Копа Америка....
Спорт Фудбал

Квалификации ЕП: Надежите ги „торпедираа“ Фарските острови! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска на својот прв натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 за играчи до 21 година, македонската млада репрезентација на ФФМ Тренинг центарот...