Tag : хелсингборг

Спорт Фудбал

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат
Оваа зима Егзон Бејтулаи се раздели со Шкендија и одлучи кариерата да ја продолжи во странство, поточно во редовите на шведскиот клуб Хелсингборг. Во интервјуто...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

ХЕРОЈСКИ ПОДВИГ: Додевски „бронзен“ на ЕП во Шведска!

Слободен печат
Македонија освои бронза од официјалното Европско првенство до 21 година во олимписко таеквондо во Хелсингборг (Шведска). Филип Додевски во категоријата -87кг забележа две победи против...