Tag : хабиби

Вести Свет

Почина бившиот претседател на Индонезија

Слободен печат
Бившиот претседател на Индонезија Б. Ј. Хабиби починал денеска на 84 години. Како што соопштила фамилијата, Хабиби умрел во воената болница, каде бил од 1...