Tag : ѓуленисти

Вести Регион

Кривични пријави за 22 полицајци заради протерувањето на ѓуленистите од Косово

МИА агенција
Косовското Специјално обвинителство потврди денеска дека примило кривични пријави од страна на Полицискиот инспекторат на Косово за 22 полициски службеници во врска со протерувањето, пред...
Вести Македонија

Пендаровски за турското барање за екстрадиција: Мораме да ја следиме политиката на ЕУ

МИА Агенција
Претседателот Стево Пендаровски денеска од Брисел порача дека за барањата на официјална Анкара за екстрадиција на неколку лица осомничени за терористички активности, Северна Македонија мора...