групну фази Archives - Слободен печат

Tag : групну фази

Ракомет Спорт

Вардар од првиот барабан ги чека ривалите за Лигата на шампионите

Слободен печат
Европскиот ракометен првак Вардар од првиот барабан ќе ги чека можните противници во групната фаза од ЛШ во сезоната 2019/2020. Заедно со „црвено-црните” е и...