• гројтер фурт

ВИДЕО: Штутгарт и Чурлинов стартуваа со „петарда“ во Бундеслигата

Во рамките од првото коло во најсилното германско првенство на домашен терен составот на Штутгарт убедливо славеше над Гројтер Фурт со 5:1. Кај домаќините на клупата за резервни играчи беше македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов, но не доби минутажа. После првото полувреме водеше Штутгарт со головите на Ендо и Клемент, во 55 минута зголеми Кемф, а …

ВИДЕО: Штутгарт и Чурлинов стартуваа со „петарда“ во Бундеслигата Read More »