Tag : грчко-турска граница

Вести Регион Слајдер

Мицотакис: Оградата на грчко-турската граница за спречување на мигранти ќе биде готова до април

Слободен печат
Новата ограда што ќе биде подигната на грчко-труската граница за спречување на мигранти, ќе биде поставена до април, соопштија од Кабинетот на грчкиот премиер, Кирјакос...
Вести Регион

По синоќешните нови инциденти на грчко-турската граница кај Еврос, утрово ситуацијата мирна

Слободен печат
По синоќешните инциденти, како и оние во текот на ноќта, утрово се смирени тензиите на грчко –турската граница кај Еврос, објавија грчките медиуми, јави дописничката...