7.1 C
Скопје

Tag : Грчкиот Парламент

Вести Регион

Почнува расправата во грчкиот буџетот за 2020 година

МИА Агенција
Попладнево со обраќање на известувачите од партиите почнува петдневната расправа во грчкиот Парламент за буџетот за следната година, а во среда на полноќ ќе биде...
Свет

Анагностопулу: Новите гранични премини се нови мостови на пријателство на Балканот

Горан Наумовски
Двата гранични премини со Северна Македонија се нови мостови на пријателство и соработка на Балканот што се градат со цврсти материјали и план за развој,...