Шилегов: Ќе именувам заменик градоначалник Албанец, јас сум градоначалник што обединува

Растоварен сум од национални предрасуди и сметам дека секој граѓанин во нашата држава има право да бира и да биде биран, истакна кандидатот за градоначалник на Град Скопје на коалицијата предводена од СДСМ, Петре Шилегов, на новинарско прашање во однос на ветувањето на лидерот на ДУИ, Али Ахмети за избор на претседател на државата Албанец. …

Шилегов: Ќе именувам заменик градоначалник Албанец, јас сум градоначалник што обединува Read More »