2 C
Скопје

Tag : градинки

Вести Македонија

Вирусот не се шири меѓу децата во градинките, уверува Шахпаска

Слободен печат
Според податоците од Министерството за труд и социјална политика заклучно со минатиот петок регистрирани се 120 позитивни вработени и 18 дечиња.  – Состојбата во градинкате...
Вести Македонија

ВИДЕО | ДСЗИ нема регистрирано пренесување на коронавирусот внатре во градинките и училиштата

Слободен печат
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) во последните два месеца, има направено повеќе од 1.000 вонредни инспекциски надзори во правните субјекти кои се во негова надлежност,...
Вести Македонија Слајдер

Алармантно во градинките: Заразени 33 деца и 109 вработени

Слободен печат
Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на коронавирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација се...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Некои заминуваат, други се враќаат од изолација

Родители секој ден со страв ги пуштаат децата во градинка поради фактот што се зголемува бројот на новозаразени негувателки и воспитувачки. „Слободен печат“ ја провери...
Вести Македонија Слајдер

Шахпаска: Во изолација се 482 деца и 77 вработени во градинките, но ситуацијата е под контрола

Во изолација се 482 деца кои посетуваат градинка и 77 вработени во градинките. Вкупната бројка на позитивни од 9 септември до вчера е 26 позитивни...
Вести Македонија

Шахпаска: Состојбата во градинките засега под контрола, имаме 26 позитивни деца

Слободен печат
Mинистерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска од Куманово, информираше дека во текот на денот се пријавени дополнителни седум ковид позитивни вработени во градинките во...
Вести Скопје

Цели групи заминуваат во изолација, градинките се празнат

Родителите секој ден во страв ги пуштаат децата во градинка, поради фактот што секојдневно се зголемува бројот на новозаболени негователки и воспитувачки. Од вчера 10...
Вести Скопје Слајдер

Нови заболени негователки во неколку градинки во Скопје

Расте бројот на заболени воспитувачи во детските градинки.  -Денеска во Скопје се забележани нови позитивни случаи на Ковид 19 во градинките Росица во Ѓорче Петров,...
Вести Македонија Слајдер

Расте бројот на заразени во градинките, надлежните будно ја следат состојбата

Слободен печат
Од моментот на отворање на градинките на 9 септември, досега има вкупно 18 деца и 55 вработени позитивни на коронавирусот. Во моментот, во изолација се...
Вести Македонија Слајдер

Зголемен бројот на позитивни на Ковид-19 во градинките, во последниве две недели (ВИДЕО)

Од стартот на отворањето на градинките досега има вкупно 18 деца и 55 вработени позитивни на корона вирусот. Бројот на заболени деца и вработени во...