23.8 C
Скопје

Tag : гоце ангеличин жура

Вести Култура

Почина охридскиот истражувач и археолог Гоце Ангеличин Жура

МИА Агенција
На 67 години синоќа почина охридскиот историчар на уметност, истражувач и археолог Гоце Ангеличин Жура. Жура, кој беше дипломец на Филозофскиот факултет во првата генерација...