Tag : гостување

Вести Македонија Слајдер

Димитров: Вие говорите на бугарски јазик, јас говорам на македонски јазик (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, гостувајќи во емисија на бугарската телевизија BTV, им порача на бугарските политичари дека нема доверба меѓу народите, ако...
Вести Македонија

Спасовски: За прашањата од национален интерес не смее да има надмудрувања, треба да има консензус

Слободен печат
Во вечерашното гостување на Топ Тема техничкиот премиер, Оливер Спасовски рече дека за прашања кои се од витален национален интерес не треба да има политички...
Вести Македонија

Камерите низ градот ги користела УБК, вели Спасовски

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски откри за јавноста дека камерите поставени на крстосниците, до 2017 година го користела УБК за видео надзор, а не...