горива Archives - Page 2 of 5 - Слободен печат

Tag : горива

Вести Економија

Цените на увезените горива бележат пад во август

Слободен печат
Увозните цени на горивата од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи (19) во август годинава се пониски за 3,7 отсто на месечно ниво и за...
Вести Економија

Оваа недела ќе точиме поевтини горива

Слободен печат
После минатонеделното поскапување, Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука да ги поевтини горивата за еден денар. Па така, од ноќеска на полноќ за литар Еуросупер...
Вести Економија

Од полноќ нови цени на горивата

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата, коишто ќе стапат во сила од ноќеска на полноќ. Согласно новиот ценовник, малопродажните цени на...
Вести Економија

Од полноќ ново поскапување на горивата

Слободен печат
Ново поскапување на цените на бензиот и дизелот. Според одлуката на Регулаторната Комисија за енергетика од полноќ ќе се вози поскап бензин и дизел. Малопродажната...
Вести Економија

Нема промени на цените на горивата во Грција по нападот во Саудиска Арабија

Слободен печат
Министерството за животна средина и енергетика на Грција и Министерството за развој и инвестиции на Грција внимателно ги следат случувањата на домашниот пазар на нафта...
Вести Економија

Поскапуваа горивата: Погледнете кои се новите цени!

Слободен печат
Ноќеска на полноќ ќе возиме со поскапи горива за половина, односно за еден денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Цената на ЕУРОСУПЕР-98 се...
Вести Економија

Кога ќе точите гориво зависи од вас: Нови цени од полноќ!

Слободен печат
Бензинот Еуросупер БС – 95 поевтинува за половина денар, а за тој износ поскапуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинства од ноќеска на полноќ,...
Вести Економија

Утре нова цена на горивата

Слободен печат
Регулаторната Комисија за Енергетика утре напладне ќе ги објави новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела немавме промена на цените на...
Вести Економија

Трговијата со автомобилски горива бележи помал промет во јули

Слободен печат
Прометот во трговијата на мало, во јули годинава, во споредба со јули 2018 година, бележи зголемување во повеќе сектори, а намалување има само во групата Трговија...
Вести Економија

Познати се новите цени на горивата

Слободен печат
Попладнево на својата интернет страна Регулаторната комисија за енергетика го објави новиот ценовник за нафтените деривати, а кој ќе стапи во сила од ноќеска по...