15 C
Скопје

Tag : ѓорче петров

Вести Скопје

Почна изградбата на затворениот базен во Ѓорче Петров

Слободен печат
Поставена е монтажна челична конструкција на затворениот базен во основното училиште „Димитар Поп Г. Беровски“ во Општина Ѓорче Петров. – И покрај отежнатите услови предизвикани...
Вести Скопје Слајдер

Шилегов: Спомениците од времето на малото диктаторче може да ги однесеме во депонијата во Ѓорче

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска рече дека размислува спомениците од Скопје 2014 да ги однесе во расчистената депонија во Ѓорче Петров. – Зошто...
Вести Македонија

Врховен суд ја укина пресудата за убиството на Ангел Петковски

Слободен печат
Пресудата за убиството на матурантот Ангел Петковски е укината на 30-ти септември од страна на 5-член совет на Врховниот суд, објави телевизија Телма, повикувајќи се на...
Вести Скопје

Делови од Ѓорче Петров утре ќе останат без вода

Слободен печат
Без вода утре од 09:00 часот ќе останат корисниците од населбите Ново Село, Даме Груев, Волково, Стопански Двор, Кисела Јабука, Орман и Никиштани во Општина...
Вести Скопје

Обезбедени 428 таблети за следење онлајн настава за учениците од Ѓорче Петров

Општина Ѓорче Петров обезбеди 428 смарт таблети за учениците за следење на онлајн настава. Осум општествено одговорни копмании, денеска донираа 108 смарт таблети за  следење...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува да се изживува врз ѓорчепетровци, Наумовски заплашува со полиција

Слободен печат
СДСМ продолжува да се изживува врз ѓорчепетровци и да нема слух за нивните реални проблеми. Советничката група на СДСМ е директен заложник на Александар Наумовски...
Вести Македонија Скопје Слајдер

Избегната тепачка меѓу советници и жители во Ѓорче Петров (ВИДЕО)

Иницијативата против урбаното дивеење денеска присуствуваше на Советот на Општина Ѓорче Петров, каде за малку беше избегната тепачка. Иницијативата против урбано дивеење  на 12 септември...
Вести Македонија

Наумоски: Само со дисциплина можеме да го надминеме предизвикот „учење во време на корона”

Слободен печат
Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска ги посети дел од училиштата и градинките во Општината, при што истакна дека максимално се почитуваат здравствените протоколи,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Случајот со Комитите премина во рацете на ОЈО

Лука Андреев
Се очекува кривични пријави да заработат околу 16 членови на навичката група „Комити“ за инцидентот кој се случи викендов во населбата Ѓорче Петров. Сепак, истрагата...
Вести Скопје

Поднесено барање до градоначалникот на Ѓорче Петров за ревидирање на ДУП-от Јурија

Слободен печат
Иницијативата против урбаното дивеење во Ѓорче Петров денеска поднесе барање до градоначалникот Александар Наумоски и Советот на општината за ревидирање на Деталниот урбанистички план С3...