18 C
Скопје

Tag : ѓорче петров

Вести Скопје Слајдер

ВИДЕO: Над 200 пакетчиња собрани во хуманитарна акција на навивачката група на ФК Македонија Ѓорче Петров

Навивачките групи Лавови Ѓорче и Дивизија Ханриево Младина организираат новогодишна хуманитарна акција за собирање на новогодишни пакетчиња, облека и мебел. Од каде се појавила желбата...
Вести Скопје Слајдер

ВИДЕО|Наумоски: Реализирани се 80 проценти од проектите што ги ветив

„Корзото“ во Ѓорче Петров е во крајна фаза. Досега ќе беше пуштено во употреба да не се случеше пандемијата, која значително ги намали градежните активности,...
Вести Слајдер Хроника

Повторно судење за убиството во Ѓ. Петров во 2014 година: Родителите на покојниот Ангел Петковски одново сведочеа против обвинетиот Насер Ештрефи

Слободен печат
По рочиштето за воведни зборови, во Кривичен суд Скопје денеска продолжи судењето против Насер Ештрефи кој е обвинет дека во мај во 2014 година во...
Вести Скопје

Поставена нова мерна станица за мерење на загадувањето на воздухот

Нова станица за мерење на нивото на загаденост во воздухот е поставена во основното училиште „Јоаким Крчовски“ во Волково, Општина Ѓорче Петров. Од општината информираат...
Вести Скопје

Почна изградбата на затворениот базен во Ѓорче Петров

Слободен печат
Поставена е монтажна челична конструкција на затворениот базен во основното училиште „Димитар Поп Г. Беровски“ во Општина Ѓорче Петров. – И покрај отежнатите услови предизвикани...
Вести Скопје Слајдер

Шилегов: Спомениците од времето на малото диктаторче може да ги однесеме во депонијата во Ѓорче

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска рече дека размислува спомениците од Скопје 2014 да ги однесе во расчистената депонија во Ѓорче Петров. – Зошто...
Вести Македонија

Врховен суд ја укина пресудата за убиството на Ангел Петковски

Слободен печат
Пресудата за убиството на матурантот Ангел Петковски е укината на 30-ти септември од страна на 5-член совет на Врховниот суд, објави телевизија Телма, повикувајќи се на...
Вести Скопје

Делови од Ѓорче Петров утре ќе останат без вода

Слободен печат
Без вода утре од 09:00 часот ќе останат корисниците од населбите Ново Село, Даме Груев, Волково, Стопански Двор, Кисела Јабука, Орман и Никиштани во Општина...
Вести Скопје

Обезбедени 428 таблети за следење онлајн настава за учениците од Ѓорче Петров

Општина Ѓорче Петров обезбеди 428 смарт таблети за учениците за следење на онлајн настава. Осум општествено одговорни копмании, денеска донираа 108 смарт таблети за  следење...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува да се изживува врз ѓорчепетровци, Наумовски заплашува со полиција

Слободен печат
СДСМ продолжува да се изживува врз ѓорчепетровци и да нема слух за нивните реални проблеми. Советничката група на СДСМ е директен заложник на Александар Наумовски...