Трагичен крај: Се самоуби српски фудбалер

Српскиот фудбалер Горан Обрадовиќ изврши самоубиство, а трагичната вест ја објави ФК Арарат од Ерменија, клубот во кој дефанзивецот остави најголем белег во кариерата. Засега не се познати причините на кој начин и зошто се самоуби Обрадовиќ. „Почивај во мир“, напиша ФК Арарат на Твитер. 🇦🇲 Goran Obradovic 🇷🇸 l’ancien joueur de Ararat Yerevan, Gandzasar …

Трагичен крај: Се самоуби српски фудбалер Read More »