• голман

Проблем за Де Бур, Холандија на ЕП без првиот голман

Селекторот на Холандија, Франк де Бур, на претстојното Европското првенство ќе мора да игра без својот прв голман, Јеспер Силесен. Силесен е позитивен на коронавирус и автоматски отпадна од списокот на Де Бур. Згора на тоа, голманот на Валенсија мораше да замине во карантин и го пропушти кампот на „лалињата“ во Португалија. Селекторот Де Бур …

Проблем за Де Бур, Холандија на ЕП без првиот голман Read More »