16 C
Скопје

Tag : голема награда на португалија

Останатo Спорт

Хамилтон ита кон јубилеј, Британецот уште еднаш ја освои Португалија

Слободен печат
Седумкратниот светски шампион, возачот на „Мерцедес“ Луис Хамилтон денеска триумфираше на трката за Големата награда на Португалија во рамките од Формула 1 шампионатот и така...