15.8 C
Скопје

Tag : Годишнина

Еспресо Шоу биз

Џорџ Клуни НЕ СЕ ПОТРУДИЛ да се дотера за годишнината: Покрај Амал изгледал како случаен минувач!

Слободен печат
Познатата адвокатка и глумецот во Њујорк ја прославиле петгодишнината од нивниот брак во друштво на своите пријатели Синди Крафорд и нејзиниот избраник Ренди Гербер, а...
Вести Свет

ДРАМА ВО КАБУЛ: Силна експлозија кај американската амбасада на годишнината од терористичките напади во САД (ВИДЕО)

Слободен печат
Силна експлозија одекнала во Кабул во близина на американската амбасада во Авганистан. Експлозијата се случила неколку часа по полноќ по локално време, на денот на...
Вести Македонија

Одбележана десетгодишнината од бродската несреќа на Охридското Езеро

МИА агенција
Со положување цвеќе пред паметникот на жртвите денеска во Охрид беше одбележана десетгодишнината од бродската несреќа што се случи на Охридското Езеро, кога при потонувањето...
Вести Свет

Хирошима одбележа 74 години од нападот со атомска бомба (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска, со свечена церемонија, во Хирошима се одбележа 74-годишнината од нападот со атомска бомба врз тој град во 1945 година, кога загинаа повеќе од 140.000...
Еспресо Шоу биз

ПРЕТЧУВСТВУВАЛА НЕСРЕЌА: Загина пред 19 години, а нејзината сестра сега открива морничави детали

Слободен печат
Секоја година, на денот на смртта, нејзината сестра Миа Беговиќ, која исто така е позната актерка, отворено зборува за тагата во нејзиното семејство поради овој...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата

МИА Агенција
ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја прослави 29-годишнината од основањето на партијата. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски во својот говор посочи дека ВМРО е чуварот на оваа земја....
Вести Македонија

УКИМ одбележува 70 години од основањето

МИА Агенција
Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” во Скопје денеска со повеќе активности ќе ја одбележи 70-годишнината од основањето и 24 Мај, Денот на светите Кирил и Методиј и патрониот...
Еспресо Шоу биз

Меган и принцот Хари денес слават прва годишнина од бракот: Ексклузивни фотографии кои досега не се објавени

Слободен печат
Меган Маркл (37) и принцот Хари (34) ја слават првата годишнина од бракот, а по тој повод на нивниот официјален Инстаграм профил е објавено прекрасно...
Вести Свет

Северна Кореја не дозволи одржување на годиншнината од самитот на двајцата корејски претседатели

Слободен печат
Во селото Панмунџон во демилитаризираната зона на Корејскиот Полуостров денеска се одржа церемонија со која се одбележа една година од историскиот самит помеѓу јужнокорејскиот претседател...