18 C
Скопје

Tag : глас за македонија

Вести Македонија Слајдер

„Глас за Македонија“: Нема да учествуваме на локалните избори во Штип

Слободен печат
Како општествено одговорна партија, иако сме јавно предизвикувани да учествуваме на изборите, нашиот единствен одговор е не, се вели во партиското соопштение на „Глас за...
Вести Македонија Слајдер

Грчева до Рамадани: Не сакам да ми се обраќате на „ТИ“, заедно не сме паселе овци

Слободен печат
Солза Грчева и Исмет Рамадани влегоа во жешка дисусија за гласовите кои ги освои партијата „Глас за Македонија“. -Морам да ви кажам, за Европа и...
Вести Избори 2020

Глас за Македонија од Куманово: Борба против корупција, поддршка за мали семејни фирми

Слободен печат
Политичката партија „Глас за Македонија” се залага за борба против корупцијата, против партизација на државата, јакнење на малите семејни бизниси и поддршка за мали и средни претпријатија,...